Druga nedjelja kroz godinu: 14.1.2024.

BLAGDANI KROZ TJEDAN

 • Ponedjeljak, 15.1. – Sv. Anastazija  
 • Srijeda, 17.1. – Sv. Antun, opat     
 • Subota, 20.1. – Sv. Fabijan i Sebastijan            
 • Nedjelja, 21.1. – Treća kroz godinu – Nedjelja Božje Riječi

RASPORED SVETIH MISA

Svete mise KROZ TJEDAN u 7.00 i 18.30, u subotu u 7.00.

NEDJELJNE MISE: 6.30; 7.30 (Sv. Rok); 8.30; 10.00; 11.30 i 18.30.


SUSRETI U ŽUPI

PONEDJELJAK

 • Susret studentskog zbora u 19.30

UTORAK     

 • Susret mješovitog konkatedralnog zbora u 20.00
 • Susret vjeroučitelja i župnih kateheta u 20.00

SRIJEDA       

 • Početak Velike devetnice ‘Devet srijeda sv. Josipu’
 • Susret molitvenih zajednica u 19.00

ČETVRTAK

 • Euharistijsko klanjanje nakon mise
 • Susret mješovitog konkatedralnog zbora u 20.00

PETAK

 • Kateheza:Prvopričesnici: SVE ŠKOLE
 • Susret Župnog ekonomskog vijeća u 20.00

SUBOTA

 • Susret dječjeg zbora u 10.30
 • Susret zbora mladih u 11.00

VELIKA DEVETNICA SVETOM JOSIPU

U srijedu 17. siječnja započinje pobožnost ‘Velika devetnica Sv. Josipu’ koja traje kroz devet srijeda uoči svetkovine Sv. Josipa. Pozivamo vjernike koji se žele uteći u zagovor i pomoć Sv. Josipu na sudjelovanje na večernjoj misi u 18.30 i pobožnosti pred oltarom Sv. Josipa. Pobožnost započinje ovaj tjedan.


EUHARISTIJSKO KLANJANJE

Četvrtkom uz večernju misu u 18.30 redovito je tjedno euharistijsko klanjanje u Konkatedrali. Dođimo, zajedno molimo i poklonimo se Gospodinu.


ŽUPNA KATEHEZA U DRUGOM POLUGODIŠTU

Župna kateheza u drugom polugodištu započet će za prvopričesnike u ovaj petak – 19. siječnja. Za sve ostale razrede kateheza započinje od srijede 24. siječnja nadalje. Raspored kateheze u drugom polugodištu roditelji i djeca mogu preuzeti sa župne web stranice: https://svpetaripavao.hr/kateheza/. Raspored će djeci podijeliti i školski vjeroučitelji na školskom vjeronauku. Pozivamo vjeroučenike na redovitost pohađanja nedjeljne mise i župne kateheze.


BLAGOSLOV OBITELJI – ZAHVALA

Priveli smo kraju redoviti ovogodišnji božićni blagoslov obitelji i stanova. Zahvaljujemo svim obiteljima koje su primile svećenika na blagoslov obitelji i sudjelovale u zajedničkoj blagoslovnoj molitvi. U blagoslovu smo pohodili (do danas) ukupno 2.060 obitelji naše župne zajednice. Vjerujemo da je svima sudjelovanje u blagoslovu bilo dragocjeno molitveno zajedništvo. Neka svima dobri Bog udijeli obilje svoga blagoslova i milosti u godini koju smo započeli. Iskreno zahvaljujemo i na velikodušnom daru koji ste darovali u blagoslovu koji je namjenjen za redoviti život naše župne zajednice. U ime ministranata zahvaljujemo i na daru kojega ste dali njima.

Obitelji koje nisu bile u mogućnosti primiti blagoslov u redovitim terminima mogu se i nadalje svakoga dana u uredovno vrijeme telefonom prijaviti i dogovoriti za naknadni blagoslov u danima i terminima kada obitelji odgovara. Rado ćemo doći i moliti zajedno s vama.


SUSRET VJEROUČITELJA I ŽUPNIH KATEHETA

Pozivamo vjeroučitelje koji predaju vjeronauk u školama na području župe i župne katehete koji animiraju župnu katehezu na zajednički susret u župni dom u utorak 16. siječnja u 20.00 sati, kako bismo zajednički isplanirali plan i program katehetskih događanja u drugom polugodištu.


SJEDNICA ŽUPNOG EKONOMSKOG VIJEĆA

Pozivam članove Župnog ekonomskog vijeća na prvu ovogodišnju sjednicu u župni dom u petak 19. siječnja u 20.00 sati kako bismo zajednički načinili analizu protekle godine u ekonomskom poslovanju župe.  


OKRUGLI STOL O BIBLIJI

Uoči Nedjelje Božje Riječi i početka Ekumenske osmine za jednistvo kršćana u Vikarijatu u Osijeku u srijedu 17. siječnja u 19.30 sati biti će Okrugli stol o Bibliji na kojem će sudjelovati predstavnici Židovske zajednice te Pravoslavne, Evangeličke i Katoličke Crkve. Preporučujemo.


EUKEMENSKA MOLITVENA OSMINA ZA JEDNISTVO KRŠĆANA

Od 18. do 25. siječnja održat će se Svjetska ekumenska molitvena osmina za jedinstvo kršćana koja se tradicionalno, u ogranizaciji Ekumenske koordinacije osječke regije, obilježava u kršćanskim crkvama i crkvenim zajednicama grada Osijeka. Geslo ovogodišnje osmine je: ‘Ljubi Gospodina Boga svojega i svoga bližnjega kao sebe samoga’ (Lk 10,27). Središnje ekumensko molitveno slavlje je u nedjelju 21. siječnja u 17.00 sati u kapucinskoj crkvi sv. Jakova. Uključimo se.


TEČAJ PRIPRAVE ZA ŽENIDBU

Novi ciklus Tečaja priprave za ženidbu započinje u ponedjeljak, 5. veljače 2024. u 19.00 sati u župnoj dvorani iza konkatedrale i traje još dva ponedjeljka i utorka u isto vrijeme. Nije potrebno unaprijed se prijavljivati na sudjelovanje na Tečaju. Na sam dan početka Tečaja, već od 18.30 na ulazu u dvoranu prije prvog predavanja obavlja se upis i prijava polaznika. Nije potrebno donositi nikakvu dokumentaciju.


MISNE NAKANE

Nedjelja,
14.1.

2. KROZ GODINU
6.30
7.30
8.30
10.00
11.30
18.30
+ iz ob. Budimčić
+ iz ob. Sučić i Karačić
+ iz ob. Miličić, Lacović i Veselovac
ZA ŽUPLJANE
+ Marija Šmit i + iz ob. Domazet
+ Vladimir Babić
Ponedjeljak,
15.1.
7.00
18.30
+ Ivan i Zorka Kurtović
+ Tihomir, Darinka i Stjepan Stipanović
Utorak,
16.1.
7.00
18.30
+ Radoslav i Iva Tolj i + iz ob. Čović
+ Milka i Dražen Galinec
Srijeda,
17.1.
7.00
18.30
+ Marija i Adam Buček
+ Kata i Antun Franjić
Četvrtak,
18.1.
7.00
18.30
+ iz ob. Goluža
+ Benedikt Bijelić
Petak,
19.1.                   
7.00
18.30
+ Kata i Božidar Tomičević
+ iz ob. Pandurić i Brljačić
Subota,
20.1.
7.00(1) + Antonija Kaćunić
(2) + iz ob. Mate Stanića
Nedjelja,
21.1.

3. KROZ GODINU

Nedjelja Božje Riječi
6.30
7.30
8.30
10.00
11.30
18.30
+ iz ob. Kozma i + Jozo Mišić
+ Vinko i Đurđica Kovačić
+ Jaka i Jozo Penava
ZA ŽUPLJANE
+ Ivan Barišić
+ Ivan Pačarić

Matej Glavica, župnik